Obsługa księgowo - podatkowa

Świadczymy kompleksową obsługę księgowo-podatkową w oparciu o obowiązujące przepisy i zasady ustawy o rachunkowości. W gronie naszych klientów znalazły się przedsiębiorstwa z różnych gałęzi biznesu. Dzięki posiadanemu przez nas doświadczeniu umiemy przystosować się do specyfiki działalności różnych branż

 

Nasza oferta obejmuje:

 • Prowadzenie Podatkowej Ksiązki Przychodów i Rozchodów
 • Prowadzenie Ryczałtu od Przychodów Ewidencjonowanych
 • Prowadzenie rozliczeń karty podatkowej
 • Prowadzenie ewidencji na potrzeby podatku VAT
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia
 • Dokonywanie okresowych rozliczeń podatkowych VAT, PIT
 • Sporządzanie rocznych zeznań podatkowych
 • Sprawozdania finansowe
 • Reprezentowanie Klienta przed organami podatkowymi
 • Księgi handlowe – pełna księgowość
 • Obliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy
 • Przygotowanie i składanie raportów dla GUS
 • Rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych i sporządzanie informacji VAT-UE.
 • Sporządzanie wniosków kredytowych,

Podatkową księgę przychodów i rozchodów, zwaną księgą podatkową mogą prowadzić osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych były niższe niż równowartość w walucie polskiej kwoty 1.200.000 euro

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych mogą prowadzić osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne i spółki partnerskie której wspólnikami są wyłącznie osoby wykonujące wolny zawód. Dodatkowo w sposób zryczałtowany mogą być opodatkowane na warunkach określonych w ustawie przychody osób fizycznych nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej osiągane z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.

Karta podatkowa – uproszczona metoda wymiaru i poboru należności podatkowych bez ustalania konkretnej podstawy wymiaru podatku (zwłaszcza wielkości dochodu), uwzględniająca jednak rodzaj wykonywanej działalności zarobkowej i ewentualnie określone kryteria (na przykład liczbę mieszkańców miejscowości, w której jest prowadzona czy liczbę zatrudnionych osób). Opodatkowanie w tej formie wybrać mogą osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne osób fizycznych, których działalność polega w szczególności na świadczeniu usług dla ludności, przy niewielkiej liczbie pracowników i zleceniobiorców. Podstawą płatności podatku jest indywidualna decyzja urzędu skarbowego, wydana na wniosek podatnika.

Cenę obsługi księgowej uzgadniamy indywidualnie w oparciu o deklarowaną ilość dokumentów, a także w zależności od liczby osób zatrudnionych i formy prawnej działalności klienta. Dbamy, aby była ona optymalna dla obu stron.

Zapewniamy poufność danych oraz informacji dotyczących obsługiwanych przez nas klientów.

Ciekawe strony:

Dane kontaktowe:

Kancelaria Rachunkowa PIT

mgr Jacek Kotowicz cert. Min. Fin.

ul. Wałowa 19/7

33-100 Tarnów

tel. kom. 506-916-375

tel. +48 (14) 692-82-35

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami naszej oferty prosimy o kontakt, a nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem przedstawienia spersonalizowanej oferty.

Wypełnij formularz szybkiego kontaktu

Znajdź nas na mapie

Godziny otwarcia pn-pt 09:00-17:00

 

Długoterminowy sukces i wzrost wartości przedsiębiorstwa zależy od zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów działalności gospodarczej w tym księgowości. Szczególnym elementem który cechuję nasze biuro rachunkowe od konkurencji jest szeroko zakrojona współpraca z kancelariami adwokackimi, doradcami podatkowymi oraz Posłami na Sejm. Szczególnie uznanym doradcą podatkowym jest kancelaria podatkowa prowadzona przez  Sławomira Mentzena z Torunia. Obecne przepisy "Nowy Ład" zmuszają każdego z Przedsiebiorców do przeanalizowania swojej formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Jedną z najpopularniejszych form zyskał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych który jest liderem pod względem zmian form opodatkowania. Ta forma niesie ze sobą urposzczenie w rozliczaniu oraz klarowną strukturę łatwą do skontrolowania przez organy Urzędów Skarbowych.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym usługom pomożemy Państwu zrealizować zamierzone cele biznesowe.

Nasi klienci zyskują profesjonalną obsługę oraz nadzór biegłego rewidenta nad czynnościami księgowymi.

Często pośredniczymy w polecaniu usług z poza naszej branży księgowej do innych podmiotów min. z zakresu prawa, leasingu, bankowości.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

 • jesteśmy na rynku od wielu lat
 • mamy dziesiątki zadowolonych Klientów
 • bogate doświadczenie
 • fachową obsługę
Go to top