Obsługa księgowo - podatkowa

Świadczymy kompleksową obsługę księgowo-podatkową w oparciu o obowiązujące przepisy i zasady ustawy o rachunkowości. W gronie naszych klientów znalazły się przedsiębiorstwa z różnych gałęzi biznesu. Dzięki posiadanemu przez nas doświadczeniu umiemy przystosować się do specyfiki działalności różnych branż

 

Nasza oferta obejmuje:

 • Prowadzenie Podatkowej Ksiązki Przychodów i Rozchodów
 • Prowadzenie Ryczałtu od Przychodów Ewidencjonowanych
 • Prowadzenie rozliczeń karty podatkowej
 • Prowadzenie ewidencji na potrzeby podatku VAT
 • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia
 • Dokonywanie okresowych rozliczeń podatkowych VAT, PIT
 • Sporządzanie rocznych zeznań podatkowych
 • Sprawozdania finansowe
 • Reprezentowanie Klienta przed organami podatkowymi
 • Księgi handlowe – pełna księgowość
 • Obliczanie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy
 • Przygotowanie i składanie raportów dla GUS
 • Rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych i sporządzanie informacji VAT-UE.
 • Sporządzanie wniosków kredytowych,

Podatkową księgę przychodów i rozchodów, zwaną księgą podatkową mogą prowadzić osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych były niższe niż równowartość w walucie polskiej kwoty 1.200.000 euro

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych mogą prowadzić osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne i spółki partnerskie której wspólnikami są wyłącznie osoby wykonujące wolny zawód. Dodatkowo w sposób zryczałtowany mogą być opodatkowane na warunkach określonych w ustawie przychody osób fizycznych nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej osiągane z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze.

Karta podatkowa – uproszczona metoda wymiaru i poboru należności podatkowych bez ustalania konkretnej podstawy wymiaru podatku (zwłaszcza wielkości dochodu), uwzględniająca jednak rodzaj wykonywanej działalności zarobkowej i ewentualnie określone kryteria (na przykład liczbę mieszkańców miejscowości, w której jest prowadzona czy liczbę zatrudnionych osób). Opodatkowanie w tej formie wybrać mogą osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne osób fizycznych, których działalność polega w szczególności na świadczeniu usług dla ludności, przy niewielkiej liczbie pracowników i zleceniobiorców. Podstawą płatności podatku jest indywidualna decyzja urzędu skarbowego, wydana na wniosek podatnika.

Cenę obsługi księgowej uzgadniamy indywidualnie w oparciu o deklarowaną ilość dokumentów, a także w zależności od liczby osób zatrudnionych i formy prawnej działalności klienta. Dbamy, aby była ona optymalna dla obu stron.

Zapewniamy poufność danych oraz informacji dotyczących obsługiwanych przez nas klientów.

Ciekawe strony:

Dane kontaktowe:

Kancelaria Rachunkowa PIT

mgr Jacek Kotowicz cert. Min. Fin.

ul. Wałowa 19/7

33-100 Tarnów

tel. kom. 506-916-375

tel. +48 (14) 692-82-35

Jeśli są Państwo zainteresowani szczegółami naszej oferty prosimy o kontakt, a nasz pracownik skontaktuje się z Państwem celem przedstawienia spersonalizowanej oferty.

Wypełnij formularz szybkiego kontaktu

Znajdź nas na mapie

Godziny otwarcia pn-pt 09:00-17:00

 

Nasi klienci zyskują profesjonalną obsługę oraz nadzór biegłego rewidenta nad czynnościami księgowymi.

Często pośredniczymy w polecaniu usług z poza naszej branży księgowej do innych podmiotów min. z zakresu prawa, leasingu, bankowości.

 

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym usługom pomożemy Państwu zrealizować zamierzone cele biznesowe.

Długoterminowy sukces i wzrost wartości przedsiębiorstwa zależy od zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów działalności gospodarczej w tym księgowości. Szczególnym elementem który cechuję nasze biuro rachunkowe od konkurencji jest szeroko zakrojona współpraca z kancelariami adwokackimi, doradcami podatkowymi oraz Posłami na Sejm. Szczególnie uznanym doradcą podatkowym jest kancelaria podatkowa prowadzona przez  Sławomira Mentzena z Torunia. Obecne przepisy "Nowy Ład" zmuszają każdego z Przedsiebiorców do przeanalizowania swojej formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Jedną z najpopularniejszych form zyskał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych który jest liderem pod względem zmian form opodatkowania. Ta forma niesie ze sobą urposzczenie w rozliczaniu oraz klarowną strukturę łatwą do skontrolowania przez organy Urzędów Skarbowych.

Dlaczego warto nam zaufać?

 • jesteśmy na rynku od wielu lat
 • mamy dziesiątki zadowolonych Klientów
 • bogate doświadczenie
 • fachową obsługę
Go to top